2022 Dünya Kupası Ne Zaman Başlayacak?

Katar'ın ev sahipliği yapacağı FIFA Dünya Kupası'nın açılış tarihi bir gün erkene alındı. 2022 FIFA Dünya Kupası ne zaman başlıyor? 2022 FIFA Dünya Kupası 20 Kasım Pazar günü oynanacak Katar-Ekvador maçıyla başlayacak. FIFA Dünya Kupası 2022 açılış tarihi...

featured

Katar’ın ev sahipliği yapacağı FIFA Dünya Kupası’nın açılış tarihi bir gün erkene alındı. 2022 FIFA Dünya Kupası ne zaman başlıyor? 2022 FIFA Dünya Kupası 20 Kasım Pazar günü oynanacak Katar-Ekvador maçıyla başlayacak. FIFA Dünya Kupası 2022 açılış tarihi…

Senegal-Hollanda maçıyla başlaması öngörülen futbol şöleninin takviminde, ev sahibi ülkenin başvurusu ile değişikliğe gidildi.

Katar’ın Ekvador ile oynayacağı ve 21 Kasım’ın üçüncü maçı olacağı açıklanan karşılaşma, bir gün önceye alındı.

2022 FIFA Dünya Kupası ne zaman?

Katar’da 20 Kasım -18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek 2022 FIFA Dünya Kupası, milli takımlar düzeyinde futbol dünyasının en büyük ve önde gelen turnuvası olarak kabul ediliyor.

Katar Dünya Kupası için kapılarını kapatıyor

Katar, 1 Kasım ile 23 Aralık tarihleri arasında FIFA Dünya Kupası taraftarları hariç, ülkeye ziyaretçi girişini askıya alacağını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, 20 Kasım’da başlayacak 2022 Dünya Kupası sürecinde ülkeye giriş ve çıkışlarla ilgili prosedürlerin ayrıntılarını Doha’da düzenlenen basın toplantısında kamuoyuyla paylaştı.

Yeni uygulamalar kapsamında Dünya Kupası için “Hayya” isimli özel kimlik kartı taşıyanların Katar’a girişlerine izin verilecek.

Hayya Kart, Dünya Kupası için gelen bilet sahiplerini belirlemek ve onların Katar deneyimlerini artırmaya yönelik çeşitli hizmetlerin sağlanmasını kolaylaştırmak için kullanılacak.

Dünya Kupası süresi boyunca Katar vatandaşları, çalışma vizesi taşıyanlar, Körfez ülkelerinin vatandaşları ve insani durumlar, Hayya Kart uygulamasından muaf tutulacak.

Maçlar hangi kanalda yayınlanacak?

Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası, TRT ve TRT Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

2022 Dünya Kupası Ne Zaman Başlayacak?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!