2023 Seçimlerinde Dikkat Çeken Anket Sonucu!

2023 yılında gerçekleştirilecek olan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için anket şirketlerinin çalışmaları devam ediyor. Areda Survey'in son seçim anketine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ara önde geldiği görüldü.

featured

2023 yılında gerçekleştirilecek olan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için anket şirketlerinin çalışmaları devam ediyor. Areda Survey’in son seçim anketine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara önde geldiği görüldü.

Ankete katılan katılımcılar Millet İttifakı’nın adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ı görmek istediğini ifade etti. Bu pazar seçim olması durumunda katılımcıların çoğunluğu cumhurbaşkanlığı seçimi için Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceklerini belirtirken, partiler arasında da AK Parti ilk sırada yer aldı. İşte son seçim anketinin sonuçları!

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ERDOĞAN RAKİPLERİNE FARK ATTI

“Bu pazar seçim olsa hangi adaya oy verirsiniz” sorusuna ise katılımcıların yüzde 47,8’i tercihini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘dan yana kullanırken, Erdoğan’ı yüzde 23 ile Mansur Yavaş izledi. Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 15,8 ile üçüncü sırada yer aldı. Selahattin Demirtaş’ın yüzde 8,6 ile Kılıçdaroğlu’nu takip ettiği sıralamada beşinci sırada yüzde 2,8 ile Ekrem İmamoğlu yer aldı.

ANKETTE AK PARTİ BİRİNCİ SIRADA

Ankete katılanlara “Bu pazar seçim olsa hangi adaya oy verirsiniz” sorusu da yöneltildi. Bu soruya katılımcıların yüzde 35,6’sı AK Parti, yüzde 24,3’ü CHP, yüzde 13,5 ile İYİ Parti, yüzde 10,6 HDP ve yüzde 10,3 ile MHP takip etti. Diğer partiler de yüzde 10’un altında kaldı.

2023 Seçimlerinde Dikkat Çeken Anket Sonucu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!