800 Haneli Köy Olaylar Yüzünden ‘Diken Üstünde’

CHP Şanlıurfa İl Sekreteri ve İnsan Hakları Savunucusu Avukat Ronayi Paydaş, 1 kişinin başından vurularak öldürüldüğü Eğerkıran'da yaşanan gerginlik sonrasında sağduyu çağrısında bulundu.

featured

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Eğerkıran kırsal mahallesinde geçtiğimiz hafta çıkan silahlı çatışmada 1 kişi başından vurulmuş ve olaylar sonucunda Jandarma ekipleri tarafından köyde geniş güvenlik önlemleri alınmıştı.

Avukat Ronayi Paydaş, Eğerkıran’da yaşanan gerginlik sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden taraflara sağduyu çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda köyün diken üstünde olduğunu ve acil durum çağrısı verdiğini ifade eden Paydaş, “Eğerkıran kırsal mahallesi S.O.S. çağrısı veriyor. Köy şu an diken üstünde. 800 civarında nüfusa sahip Köyde dışarı çıkan kimse yok. Araya giren aracılar dinlenmemiş sonuç yine geçtiğimiz gün bir kişinin daha yaşamını yitirmesine sebep oldu” dedi.

avukat ronayi paydaş
Avukat Ronayi Paydaş

Köy halkından olayların sonlanmasını isteyen Paydaş, “Şu an güvenlik güçleri köyde güvenliği sağlıyor. Köy halkı bir an önce bu olayların sonlanmasını istiyor. Aslında kimsenin istemediği bu olay artık tüm Şanlıurfa’yı rahatsız etmiş durumda ! Tüm Şanlıurfa bir an önce köydeki olayların sonlanmasını istiyor” dedi.

Paydaş, “En başta Köy halkına sesleniyoruz sağduyu çağrısı yapıyoruz ve tahriklere kapılmamalarını ve araya giren aracıları dinlemelerini diliyoruz. Bir kişinin tırnağı taşa değse içimiz parçalanıyor ama göz göre göre de gencecik fidanlar toprağa düşüyor” ifadelerini kullandı.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
800 Haneli Köy Olaylar Yüzünden ‘Diken Üstünde’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir