A101’den Zam Öncesi Güncelleme Yalanı!

A101 Zincir Marketlerinde zamlanacak olan ürünlerin önce satışları durduruldu, ürünü alıp kasaya vardığınızda da kasiyer tarafından "Bu üründe kod güncellemesi olduğu için sistem kodu okumuyor ve satış yapılamıyor" yalanı ile karşılaşıyorsunuz.

featured

A101 Zincir Marketlerinde zamlanacak olan ürünlerin önce satışları durduruldu, ürünü alıp kasaya vardığınızda da kasiyer tarafından “Bu üründe kod güncellemesi olduğu için sistem kodu okumuyor ve satış yapılamıyor” yalanı ile karşılaşıyorsunuz.

Geçtiğimiz günlerde marketler tarafından alınan sözde kararla bazı marketlerde 1000 üründe, bazılarında 500 üründe ve A101 tarafından da 1 ay boyunca 2023 üründe fiyat sabitlemesi yapılacağı, bu sabitlemeden dolayı 1 ay boyunca tüm ürünlerde Ocak sonuna kadar fiyat değişikliği yapılmayacağı belirtilmişti. A101 tarafından yapılan açıklamada da 2023 üründe Ocak sonuna kadar sabit fiyat uygulanacağı belirtilmişti. Ama A101, fiyat zammı ile etiketlerin değişimine yetişemeyince, ürünlerin satışısını “kod okumuyor, güncelleme var” yalanıyla geçiştiriyor ve ürünü kasada bırakmak zorunda kalıyorsunuz.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Paşabağı Mahallesi Korukent bölgesindeki 6477 numaralı A101 şubesinde 28.01.2023’te gerçekleşen olay şöyle; Bir aile çocukları ile beraber Korukent’teki A101 şubesinden alışveriş yaptı. Bu alışverişte çocuklar için olan şekerleme ve çikolatalar ile beraber kasaya gelen aile, bu ürünlerin kod güncellemesinden dolayı satışının olmadığını duyunca şok geçirdi. Buradaki asıl gerçek şu; ürünlerde kod güncellemesi adı altında fiyat zammı olacağı çok aşikârdı. Kasadaki çalışan bile bu durumu bildiğini, ama müşteriye bir şey diyemediklerini hareketleriyle anımsattı.

Uzun lafın kısası; bu tarz marketlerde denetimler yeterince olmadığından ve yapılan denetimlerin göz boyama ile yapılmasından dolayı kan emici üç harfli bu marketler bu milleti daha çok sevecekler gibi. Bu market sahiplerinin millete mi, yoksa başkalarına mı hizmet ettiğini zamanla hep birlikte göreceğiz inşallah. Türkiye’de devletin gücü üstünde bir güç yoktur, bu marketler de devletin gücünden büyük olamazlar. Devlet yetkililerinin bu kan emicilere yönelik geliştireceği politikalar, bu üç harflilere büyük bir rot ayarı vermiş olacaktır.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
A101’den Zam Öncesi Güncelleme Yalanı!

Yorumlar kapalı.