ABD Enflasyonu Sonrasında Gram Altın 1.645 TL Oldu!

Son açıklanan ABD enflasyon verileri, altın fiyatlarında büyük bir hareketliliğe neden oldu. Enflasyonun beklentilerin altında kalması, Fed'in faiz artırımlarında sona yaklaşabileceği spekülasyonlarına yol açtı ve piyasada oynaklık arttı. Bu durum altın fiyatlarının yükselmesine ve ons altın ile gram altının değer kazanmasına neden oldu.

featured

Son açıklanan ABD enflasyon verileri, altın fiyatlarında büyük bir hareketliliğe neden oldu. Enflasyonun beklentilerin altında kalması, Fed’in faiz artırımlarında sona yaklaşabileceği spekülasyonlarına yol açtı ve piyasada oynaklık arttı. Bu durum altın fiyatlarının yükselmesine ve ons altın ile gram altının değer kazanmasına neden oldu.

Ons altın, güne 1932 dolar seviyesinden başladı ve gün içinde 1954 dolar seviyesini gördü. Şu anda 1951 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Gram altın ise, ons altından aldığı destekle birlikte yükselişe geçti. Güne 1620 lira seviyesinden başlayan gram altın, gün içindeki oynaklığın ardından enflasyonla birlikte tarihi zirveyi gördü ve 1645 seviyelerine yükseldi.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
ABD Enflasyonu Sonrasında Gram Altın 1.645 TL Oldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir