AK Parti Başörtüsü Düzenlemesi İçin Partilerden Randevu İstedi!

AK Parti başörtüsü ve aile yapısını içeren düzenlemeye destek için partilerden randevu istedi. MHP ve İYİ Parti randevu verirken, HDP reddetti, CHP'de ise görüşmeler sürüyor.

featured

AK Parti başörtüsü ve aile yapısını içeren düzenlemeye destek için partilerden randevu istedi. MHP ve İYİ Parti randevu verirken, HDP reddetti, CHP’de ise görüşmeler sürüyor.

AK Parti, başörtüsü için Anayasa değişikliği için partileri ziyarete başlıyor. CHP, İYİ Parti ve HDP’den randevu talep edildi. AK Parti heyeti MHP ile çarşamba günü görüşecek.

AK Parti, başörtüsü ve aile yapısını içeren Anayasa Değişikliği Kanun Teklifini görüşmek üzere Meclis’te grubu bulunan partilerle bir araya geliyor.

Bu kapsamda AK Parti, İYİ Parti ve MHP ile çarşamba günü bir araya gelecekken, HDP teklifi reddetti. CHP ise teklifi CHP MYK’da ele alıyor.

HDP’DEN AÇIKLAMA

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, görüşme talebine ilişkin, “HDP’ye yönelik bir intikam davası olan kapatma davasının devam ettirilmesi, en son hazine yardımının geçici bloke kararı nedenleri ile AK Parti ile görüşmeme kararı aldık” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HT

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
AK Parti Başörtüsü Düzenlemesi İçin Partilerden Randevu İstedi!

Yorumlar kapalı.