Akıllı Telefonların Yerini Alacak Yeni Cihaz Geliyor!

Eski Apple çalışanları tarafından kurulan Amerikalı girişim Humane'in geliştirdiği yenilikçi cihazın, akıllı telefonların yerini alabileceği iddia ediliyor.

featured

Eski Apple çalışanları tarafından kurulan Amerikalı girişim Humane’in geliştirdiği yenilikçi cihazın, akıllı telefonların yerini alabileceği iddia ediliyor.

Akıllı telefonlar tarih mi olacak? 2023 baharında akıllı telefonları yok edecek yepyeni bir Android cihazı tanıtılacağı söyleniyor. Küçük bir ipucu: Akıllı gözlük değil.

Eski Apple çalışanları tarafında kurulan Humane adlı girişim, teknoloji pazarını tamamen değiştirecek inanılmaz bir cihaz tanıtmayı vaat ediyor. Eski bir Apple tasarımcısı ve Humane’in sözcüsü Imran Chaudhri, “Akıllı telefon sonrası çağ” ve “Yapay zekanın her şeyi nasıl değiştireceği” hakkında bir konuşma yaptı ve 2023 baharında gerçekleşecek olan yeni cihazın lansmanını duyurdu.

Cihazla ilgili bir poster de çevrimiçi olarak yayımlanmış durumda. Uzmanlar ayrıca Humane’in patentlerine de erişti. Belgelere bakılırsa şirket, görüntüyü doğrudan kişinin avucunun içinde gösterecek bir cihazı piyasaya sürecek.

Akıllı telefonların yerini alacağı söylenen bir cihaz geliyor

Yeni cihazla ilgili bilinenler

  • Cihaz Android üzerinde çalışacak;
  • Aygıt bir 180 derecelik kamera, bir 3D kamera ve bir derinlik sensöründen oluşuyor;
  • Cihaz hareketleri tanıyabiliyor;
  • Operasyondan Qualcomm Snapdragon çipi sorumlu olacak;
  • Giysilerin altına gizlenmiş harici bir bataryadan güç alacak.

Son olarak, Humane akıllı gözlükleri eleştiriyor ve bu cihazların ‘insan ile dünya arasında bir bariyer oluşturduğunu‘ belirtiyor. Ayrıca çok az kişinin bu aksesuarla dolaşmak istediğine dikkat çekiyorlar.

Bilinmeyen ise Humane ürününün bir prototip mi, yoksa seri üretime hazır bir cihaz mı olacağı. Bunun cevabını ise ancak ilkbaharda öğrenebileceğiz.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Akıllı Telefonların Yerini Alacak Yeni Cihaz Geliyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir