Artan Konut Fiyatları Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı Harekete Geçirdi!

Orta gelirlilere yönelik 'Yeni Evim' kampanyasının açıklanmasının ardından 'fırsatçılar' yine harekete geçti. Kampanyanın açıklandığı günden itibaren konut fiyatlarının ani artışı, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nı harekete geçirdi.

featured

Orta gelirlilere yönelik ‘Yeni Evim’ kampanyasının açıklanmasının ardından ‘fırsatçılar’ yine harekete geçti. Kampanyanın açıklandığı günden itibaren konut fiyatlarının ani artışı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

Konut kampanyasının ardından, fiyatlarda ani artış yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, fiyat artışlarının ardından harekete geçti. Sabah’ın gazetesinden Betül Alakent‘in aktardığı bilgilere göre bakanlık ‘fırsatçıları’ takibe aldı.

Bu kapsamda Sahibinden.com platformundan 31 Aralık 2022 tarihli ilan fiyatlarını isteyen Hazine ve Maliye Bakanlığı müfettişleri, fiyatları tek tek inceleyecek.

Piyasayı manipüle edenleri tespit edecek olan bakanlık, bu fırsatçılara çok yüksek cezalar kesecek. Aynı zamanda fırsatçılık yapılarak fiyatı yükseltilen konutlara kampanya desteği verilmeyecek.

Fiyatlar aynı gün arttı

Orta gelirliye yönelik konut kampanyası 4 Ocak’ta açıklanmıştı.

Yüzde 10 peşinat, 15 yıla kadar vade ile 0.69’dan başlayan oranlarla kredi desteğinin sağlanacağı kampanyanın açıklanmasıyla birlikte ilan sitelerinde de konut fiyatlarına zamlar başladı. Başvuruların 16 Ocak’ta alınacağı kampanya öncesinde fırsatçılar harekete geçti.

Tüm bu usulsüzlükleri tek tek tespit edecek olan Hazine ve Maliye Bakanlığı müfettişleri, fırsatçılara geçit vermeyecek.

Kaynak: Sputniknevs

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Artan Konut Fiyatları Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı Harekete Geçirdi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir