Bakan Akar: Teröristlerin İnleri Başlarına Yıkıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kılıç Harekatı'nı beraberindeki komutanlarla Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden sevk ve idare etti. Harekata ilişkin açıklamalarda bulunan Akar, "Teröristlerin inleri, mağaraları başlarına yıkıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin pençesi bir kez daha teröristlerin tepesindeydi" dedi.

featured

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kılıç Harekatı’nı beraberindeki komutanlarla Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi’nden sevk ve idare etti. Harekata ilişkin açıklamalarda bulunan Akar, “Teröristlerin inleri, mağaraları başlarına yıkıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin pençesi bir kez daha teröristlerin tepesindeydi” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan bölgelere “Pençe-Kılıç Hava Harekatı”nın yapıldığını açıkladı.

Irak’ın ve Suriye‘nin kuzeyinden yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda gerçekleştirilen harekatta da gerek planlama gerekse icra aşamasında çok hassas davranıldı.

“Silah arkadaşlarımız kendilerine verilen görevleri büyük başarıyla yerine getirdiler”

Başarıyla tamamlanan hava harekatından dolayı personeli tebrik eden Akar, “Pençe-Kılıç Harekatı’nı da başarıyla tamamladınız. Ne kadar övünsek azdır. Kahramanlarımız, pilotlarımız başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarımız kendilerine verilen görevleri büyük başarıyla yerine getirdiler. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizleri candan kutluyoruz. Başarılarınızın daim olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm faaliyetlerinde olduğu gibi bu harekatın da hem planlama hem icrasında masum insanlara, çevreye zarar vermemek için gerekli her türlü tedbiri alarak buna uygun harekatı icra ettiklerini dile getirdi.

Akar, mücadelenin en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar “ölürsem şehit kalırsam gazi” anlayışı ile devam ettiğini belirtti.

Harekata katılan pilotlar Bakan Akar’ın sözlerinin ardından telsizden, “Bizler olduğumuz sürece, Türk hava sahası ve Türkiye sınırları her zaman emniyette olacaktır” ifadelerini kullandı.

Akar da pilotları bir kez daha tebrik ederek emniyetli uçuş temennisinde bulundu.

Bakan Akar: Teröristlerin İnleri Başlarına Yıkıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!