Bakan Şimşek’ten Enflasyonla Mücadele Mesajı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadelesine destek vereceklerini açıkladı. Bakan Şimşek, "Cari açığı azaltacak adımları atarak ülkemizin risk primini de düşüreceğiz." dedi.

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadelesine destek vereceklerini açıkladı. Bakan Şimşek, “Cari açığı azaltacak adımları atarak ülkemizin risk primini de düşüreceğiz.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından 2023 yılında 15,9 milyon emekliye ve 4,9 milyon kamu çalışanına önemli iyileştirmeler yaptıklarını açıkladı.

“Aylık ve ücretlerinde enflasyonun oldukça üzerinde artışlar yaparak refah seviyelerini yükselttik.” diyen Bakan Şimşek, “2022 yıl sonuna göre en düşük memur maaşını yüzde yüzde 141,8, en düşük emekli aylığını ise yüzde 114,3 oranında artırdık.” dedi.

Bütçe açığı kontrol altına alarak mali disiplini yeniden tesis etmek suretiyle kamu maliyesi göstergelerinde kalıcı bozulmalara geçit vermeyeceklerini ifade eden Bakan Şimşek, bunun için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

“DESTEK VERECEĞİZ”

Öte yandan para politikası ike maliye politikası arasındaki uyumu pekiştirerek Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadelesine destek vereceklerini vurgulayan Bakan Şimşek, “Cari açığı azaltacak adımları atarak ülkemizin risk primini de düşüreceğiz.” dedi.

1
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Bakan Şimşek’ten Enflasyonla Mücadele Mesajı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir