Bakan Soylu: “Kimin İhmali Varsa Hesabını Sorarız”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep ve Mardin'de meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili soruşturmaların çok yönlü sürdüğünü belirtti.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep ve Mardin’de meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili soruşturmaların çok yönlü sürdüğünü belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu öncelikle Mardin’deki kazada hayatını kaybedenlerin cenaze törenine katıldı. Soylu, ardından kazalara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kazalara ilişkin soruşturmaların çok yönlü sürdüğünü belirten Soylu, “Bir tek eksik görsek vatandaşımızdan ziyade biz hınçlanırız ve gereğini yerine getiririz, bedelini de ödettiririz. Şoförlerin ikisi gözaltında. Biz takip etmek zorundayız çünkü milletimize bir borcumuz var. Milletimiz, devletine itimat ediyor ve devletin bu konuda ortaya koyacağı bütün soruşturmaya ve araştırmaya itimat ediyor. Biz milletimizin bize olan itimatına halel getiremeyiz. Kimin ihmali varsa biz hesabını sorarız, sormak da zorundayız. Bizim görevimiz de tam anlamı ile budur” dedi.

Soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü yeniden vurgulayan Soylu, “Sürücüsünden yoluna kadar, aynı zamanda aracın teknik özelliklerine kadar soruşturma bütün yönleriyle sürmektedir. Hatta sürücüler hangi saatte cep telefonu kullanmışlara kadar. Yani acaba telefon kullanmış da o esnada bir dikkatsizlikle bu iş olmuşa kadar biz soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü arkadaşlarımızla da toplantıda değerlendirdik. Eğer böyle bir şey söz konusuysa bunun hesabı sorulur. Ama bunlar belli olmadan üzerinden bir değerlendirme yapmamız doğru değildir” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu: “Kimin İhmali Varsa Hesabını Sorarız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!