Balkan Şampiyonası’nda Şanlıurfa’yı Temsil Edecek

Yaklaşık 3 yıl önce başladığı judoda kısa sürede kendisini geliştirerek Türkiye ikincisi olan 12 yaşındaki Ahmet Beşaltı, katılacağı Minikler Balkan Şampiyonası'nda madalya kazanmak için antrenmanlarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

featured

Yaklaşık 3 yıl önce başladığı judoda kısa sürede kendisini geliştirerek Türkiye ikincisi olan 12 yaşındaki Ahmet Beşaltı, katılacağı Minikler Balkan Şampiyonası’nda madalya kazanmak için antrenmanlarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından hayata geçirilen “Judoyla spora başla” projesi kapsamında Şanlıurfa’da düzenlenen kursa katılan Beşaltı’nın hayatı değişti.

Bu branşta kendisini geliştiren Beşaltı, katıldığı müsabakalarda önemli dereceler kazandı. 22-24 Temmuz’da Afyonkarahisar’da düzenlenen Spor Toto Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 50 kiloda Türkiye ikincisi olan Ahmet Beşaltı, 24-25 Eylül’de Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı elde etti.

Antrenörü İbrahim Halil Durna nezaretinde Haliliye Belediyesi Spor ve Yaşam Merkezi’nden çalışmalarını sürdüren Beşaltı, Balkan Şampiyonası’nda derece elde etmek istiyor.

Ahmet Beşaltı, yaptığı açıklamada, küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu judoyu çok sevdiğini ve bu sporda kendisini geliştirmek için yoğun çaba harcadığını belirtti.

– Durna: “Çok başarılı ve disiplinli bir sporcu”

Antrenör İbrahim Halil Durna, Ahmet Beşaltı’nın uzun zamandır hazırlandığını ve kendisine çok güvendiğini belirtti.

Antrenmanlara aksatmadan devam ettiklerini dile getiren Durna, “Ahmet, çok sıkı bir çalışmanın ardından kilosunda Türkiye ikincisi oldu. Çok başarılı ve disiplinli bir sporcu. Şimdi Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda katılacak. Hedeflerimizde Balkan, Avrupa ve dünya şampiyonlarından derece yapmak var” ifadelerini kullandı.

Balkan Şampiyonası’nda Şanlıurfa’yı Temsil Edecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!