Basketbol, Şanlıurfalı Ömer’e Umut Oldu!

Şanlıurfa'da engelinden dolayı dışarı çıkmayan ve içine kapanık bir yaşam süren Ömer Toydemir'in hayatı tesadüfen tanıştığı basketbolla değişti.

featured

Şanlıurfa’da engelinden dolayı dışarı çıkmayan ve içine kapanık bir yaşam süren Ömer Toydemir’in hayatı tesadüfen tanıştığı basketbolla değişti.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’un 15 yaşındaki oyuncusu Ömer Toydemir, geçen yıl ekmek almak için gittiği fırında tanıştığı Bekir Solmaz’ın ısrarı sonucu takımın antrenmanına katıldı.

Tekerlekli sandalye basketbolu hakkında bir bilgisi olmayan Toydemir, ilk antrenmanda tekerlekli sandalyeye oturup topu eline alınca basketbol oynamaya karar verdi.

Yaklaşık bir yıl altyapıda süren çalışmalarının karşılığını alan Toydemir, yeni sezon çalışmalarına A takım ile başladı.

Spora başlamadan önce hep evde olduğunu, telefon ve televizyonla vakit geçirdiğini, başka bir şey yapmadığını dile getiren Toydemir, “Basketbolla tanışınca yapabilecek bir şeylerim oldu. Daha önceleri içime kapanık biriydim, arkadaşlarım da benimle dalga geçerdi ama ben onlara gülerdim. Bu sporla tanışınca bir şeyler başarabileceğimin hissiyatına vardım. Spora başladıktan sonra bende çok şey değişti” ifadelerini kullandı.

Basketbol, Şanlıurfalı Ömer’e Umut Oldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!