Birecik Lezzetleri Bu Festivalde!

Birecik Kelaynak ve Balcan Festivali, 23 Eylül'de Birecik 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda başlıyor

featured

Birecik Kelaynak ve Balcan Festivali, 23 Eylül’de Birecik 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda başlıyor

Birecik Belediyesi, Birecik Kaymakamlığı ve TÜRES (Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan festival, Birecik’e özgü “Balcanlı Kebabı, Birecik Balcan Yemekleri ve Urfa Keten Köyneği Fıstığı” gibi lezzetleri sunacak.

Türkiye’nin en fazla fıstık üretimine sahip olan Birecik, sunduğu lezzetlerin yanısıra nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarını da bu festival ile görücüye çıkaracak.

Urfa Keten Köyneği Fıstığı

Şanlıurfa’da coğrafi işaret belgesiyle tescillenen Birecik Balcanı (Patlıcan), kebabıyla damaklarda unutulmayan lezzet bırakıyor. Birecik Balcanı (Patlıcan), 35 çeşit yemeğe lezzet katmasının yanında kebabıyla da dünyada ve ülkemizde büyük bir üne sahip. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde birçok lokantada Birecik Balcanı (Patlıcan) ile patlıcanlı kebap yapılmaktadır.

Birecik Balcanlı Kebabı

23 Eylül’de ‘Balcan Hasadı’ ile başlayacak olan festival, yarışmalar, söyleşiler, konserler ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Yarışmalarda dereceye girecek olan katılımcılara; para, altın ve çeşitli hediyeler verilecek.

Kelaynak Kuşu

Gün içinde dolu dolu geçen programlar, her akşam canlı performansların olacağı konserler ile taçlanacak.

23 Eylül saat 20.00’de Küçük İbo lakaplı İbrahim Halil Küçük Konseri, 24 Eylül saat 20.30’da Zekeriya Ünlü ve Sıra Gecesi Konseri ve 25 Eylül saat 20.30’da Yağız ve Sıra Gecesi Konseri ile unutulmaz bir müzik şöleni katılımcılara yaşatılacak.

Festival, 25 Eylül akşamı saat 22.00’de son bulacak.

Festival ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız

Birecik Lezzetleri Bu Festivalde!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!