Bugün Gözler Merkez Bankası’nda!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) saat 14'te faiz kararını açıklayacak. Faizde herhangi bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

featured

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) saat 14’te faiz kararını açıklayacak. Faizde herhangi bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Piyasaların gözü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na (TCMB) çevrilmiş durumda. Merkez Bankası bugün saat 14’te faiz kararını açıklayacak.

TCMB, geçen yılın son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gittikten sonra, bu yılın ilk 7 toplantısında faizde bir değişiklik yapmamış ve 14’te sabit tutmuşu. Son 7 ayın kararına bakılınca analistler faizde değişiklik beklemediklerini ifade ettiler.

FED TUTANAKLARINDA ARTIRIMA DEVAM VURGUSU

Dün akşam açıklanan Fed tutanaklarında enflasyonun düştüğüne dair hiçbir kanıt olmadığı ve enflasyon “önemli ölçüde” düşene kadar faiz artırımına devam edileceği belirtildi. Fed, 26-27 Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenen son toplantısında, politika faizini 75 baz puan artışla yüzde 2,25-2,50 seviyesine çıkarma kararı almıştı.

Kaynak: Gap Times / Habertürk

Bugün Gözler Merkez Bankası’nda!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!