Ceylanpınarlı Öğrenciler İçin Zeytinyağı Fabrikası!

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesindeki Ceylan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan zeytinyağı fabrikasında, üreticiler tarafından hasat edilen zeytinler yağa dönüştürülüyor.

featured

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki Ceylan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan zeytinyağı fabrikasında, üreticiler tarafından hasat edilen zeytinler yağa dönüştürülüyor.

Ceylan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesine 2 yıl önce “Yarını Kurmak” projesi kapsamında Avrupa Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle günlük 20 ton zeytin işleme kapasitesine sahip zeytinyağı üretim fabrikası kuruldu.

Fabrikadaki makinelerinin alım ve kurulumunun tamamlanmasının ardından bu yıldan itibaren üretime başlanan fabrikada, Gıda Teknolojisi Bölümü öğrencileri eğitim görüyor.

Bölgedeki üreticiler tarafından getirilen zeytinlerin sıkımını yapan öğrenciler, döner sermaye kapsamında aldıkları ücretle aile bütçelerine de katkı sağlıyor.

Okul müdürü Ercan Doğru, fabrikanın bu yıl aktif olarak üretime başladığını, hayata geçirdikleri proje kapsamında 80 öğrencinin uygulamalı eğitim aldığını söyledi.

Ceylanpınarlı Öğrenciler İçin Zeytinyağı Fabrikası!

Yorumlar kapalı.