Cumhurbaşkanı Erdoğan Körfez Turuna Çıkıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu hafta Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni kapsayan bir Körfez turuna çıkıyor. Özellikle ekonomi alanında yeni iş birliği anlaşmalarının yapılması bekleniyor.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsayan bir Körfez turuna çıkıyor. Özellikle ekonomi alanında yeni iş birliği anlaşmalarının yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Körfez turuna çıkıyor.

3 gün sürecek tur kapsamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 ülkeyi ziyaret edecek. Ziyaretlerin ana gündem maddesi ise ekonomik ilişkiler olacak.

Cumhurbaşkanı’nın ilk durağı Suudi Arabistan olacak. Erdoğan burada Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud’la görüşecek, Suudi Arabistan-Türkiye İş Forumu’na katılacak.

Ardından, Katar’a geçecek Erdoğan, Katar Emiri Al Sani ile görüşecek. Cumhurbaşkanı, Doha’da yapılacak Katar-Türkiye İş Forumu’na katılacak.

Erdoğan’ın son durağı ise Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olacak. BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed ile buluşacak Erdoğan, Abu Dabi’de düzenlenecek BAE-Türkiye İş Forumu’na da katılacak.

Erdoğan’ın muhataplarıyla sağlık, enerji ve savunma sanayii gibi çeşitli alanlarda iş birliğini ele alması bekleniyor.

Kısa süre önce, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de bölgeye giderek, ekonomik iş birliği imkanlarının değerlendirilmesi amacıyla bir dizi temasta bulunmuştu.

Ön ziyaretlerde belli bilgilendirmelerin yapıldığını belirten Erdoğan, “Yapacağımız ziyarette de Türkiye’ye verecekleri destekleri bizzat görme, yaşama imkanımız olacak.” ifadesini kullanmıştı.

Muhataplarının ”Türkiye’ye ciddi yatırımlar yapmaya biz hazırız.” sözünü hatırlatan Erdoğan, “Bunu bu ziyaretle birlikte inşallah noktalamış olacağız.” demişti.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
1
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Körfez Turuna Çıkıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir