Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan’da!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-TRK" ile Körfez turunun ilk durağı olan Suudi Arabistan'ın Cidde şehrine geldi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak “TC-TRK” ile Körfez turunun ilk durağı olan Suudi Arabistan’ın Cidde şehrine geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerine gerçekleştireceği ziyaretler çerçevesinde ilk durağı olan Suudi Arabistan’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan TC-TRK kuyruk numaralı uçak, TSİ 18.00 sıralarında Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı’na indi. Erdoğan, havalimanında Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faisal bin Farhan Al-Saud, Cidde Belediye Başkanı Saleh Al-Turki ve Mekke Emniyet Müdürü Saleh Al-Jabri tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cidde temasları çerçevesinde ilk olarak Türkiye-Suudi Arabistan İş Forumu’na katılacak. Al Salam Sarayı’nda resmi törenle karşılanacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra heyetlerarası ve ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak düzenlenecek resmi akşam yemeğine katılacak.

7383044.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerine gerçekleştireceği ziyaretler çerçevesinde Suudi Arabistan’ın ardından Katar’a geçecek. Birleşik Arap Emirlikleri’nde de temaslarda bulunacak olan Erdoğan, 20 Temmuz’da da KKTC’ye gidecek.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan’da!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir