Depsaş’tan Şanlıurfalı Vatandaşlara Borç Uyarısı!

Dicle Elektrik Perakende Satış AŞ (Depsaş Enerji) Genel Müdürü Murat Karagüzel, Şanlıurfa ve Mardin'de 23 bini aşkın abonenin borcu olduğunu belirterek, "Yapılan uyarılara rağmen borcunu ödemeyen aboneler hakkında hukuki işlem başlatılacak, abonelikleri feshedilecek" dedi.

featured

Dicle Elektrik Perakende Satış AŞ (Depsaş Enerji) Genel Müdürü Murat Karagüzel, Şanlıurfa ve Mardin’de 23 bini aşkın abonenin borcu olduğunu belirterek, “Yapılan uyarılara rağmen borcunu ödemeyen aboneler hakkında hukuki işlem başlatılacak, abonelikleri feshedilecek” dedi.

Şirketten yapılan açıklamada, Depsaş Enerji’nin, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Şırnak ve Siirt’te 2,2 milyon aboneye hizmet verdiği, 6 ilde tarımsal sulama abonelerinin yüzde 80’inin ödenmemiş fatura borcu olduğu, bu durumun borcunu zamanında ödeyen aboneler açısından hak ihlali anlamı taşıdığı kaydedildi.

Özellikle Şanlıurfa ve Mardin’deki tarımsal sulamadan kaynaklı ödenmeyen elektrik borçlarının tüm bölgede elektrik tedarik hizmetlerini olumsuz etkilemeye başladığını dile getiren Karagüzel, şunları kaydetti:

“Bölgedeki yaklaşık 30 bin tarımsal sulama abonesinin 23 bini Şanlıurfa ve Mardin’de bulunuyor. Bu 2 ilde mukim (bir yerde, bir evde oturan) tarımsal sulama abonelerinin yaklaşık yüzde 90’ının borcunu ödemediği görülüyor. Diğer bir ifade ile tarımsal sulama abonelerinin yüzde 90’ı borçlu durumda.

Karagüzel ayrıca elektrik borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerinin tekrar bağlanmayacak şekilde dağıtım şirketince kesilmesinin talep edileceğini aktararak tekrar enerji alınmasını ve müdahaleleri engellemek için gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik paydaşlardan da her türlü desteğin alınacağını belirtti.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Depsaş’tan Şanlıurfalı Vatandaşlara Borç Uyarısı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir