Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Görevi Devraldı!

Dışişleri Bakanlığı görevini Mevlüt Çavuşoğlu'ndan devralan Hakan Fidan, devletin her türlü etki alanından bağımsızlığı ve milletin iradesinin egemenliği esasına dayanan milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğini söyledi.

featured

Dışişleri Bakanlığı görevini Mevlüt Çavuşoğlu’ndan devralan Hakan Fidan, devletin her türlü etki alanından bağımsızlığı ve milletin iradesinin egemenliği esasına dayanan milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğini söyledi.

Dışişleri Bakanlığında düzenlenen devir teslim töreninde Çavuşoğlu ve Fidan, birbirine çiçek takdim etti.

Daha sonra Çavuşoğlu’ndan görevi devralan Fidan, burada yaptığı konuşmada, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığının ardından Dışişleri Bakanı olarak atanmasından dolayı kendisine gösterdiği güven ve takdir için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Kendisinin MİT Başkanlığı, Çavuşoğlu’nun ise bakanlığı döneminde birlikte üstlendikleri büyük ve zorlu görevlere işaret eden Fidan, ‘Kendisi devlet adamı, siyasetçi ve en önemlisi insan ve dost olarak, her zaman üstün meziyetler ortaya koydu’ ifadesini kullandı. Fidan, son 20 yılda yakın çalıştığı ve TİKA başkanlığından beri tanıdığı Hariciye Teşkilatı mensuplarının fedakarlıklarına şahit olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığına katılmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu dile getiren Fidan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Hariciye Teşkilatının kuruluşunun 500. yıl dönümünde göreve başlamaktan bahsetti. Fidan, Cumhurbaşkanının vizyonuna uygun şekilde devletin ve milletin bütünlüğü, güvenliği ve refahı için çaba göstereceğini söyledi. Milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğini ifade eden Fidan, milletimize, devletimize ve vatanımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.”

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Görevi Devraldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir