Dünya, Rekor Sıcaklıklarla Kavruluyor!

Dünya genelinde eş zamanlı seyreden sıcak hava dalgaları, bazı ülkelerde ulusal sıcaklık rekorlarının kırılmasına yol açtı. Sıcaklıklar 1980'den bu yana 6 kat yükselirken, deniz yüzeyi sıcaklıkları mayıs, haziran ve temmuzda rekor seviyeye ulaştı.

featured

Dünya genelinde eş zamanlı seyreden sıcak hava dalgaları, bazı ülkelerde ulusal sıcaklık rekorlarının kırılmasına yol açtı. Sıcaklıklar 1980’den bu yana 6 kat yükselirken, deniz yüzeyi sıcaklıkları mayıs, haziran ve temmuzda rekor seviyeye ulaştı.

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), son dönemde özellikle kuzey yarım kürede ve dünya genelinde etkili olan aşırı sıcaklarla ilgili uyarılarda bulunuyor.

WMO’ya göre, Avrupa kıtasında etkili olan sıcaklıkların yanı sıra ABD’nin güneyi, Kuzey Amerika, Asya’nın bazı bölgeleri, Kuzey Afrika ve Akdeniz’de sıcaklıklar, bu hafta uzun süre 40 derecenin üzerinde seyretti ve eş zamanlı sıcak hava dalgası meydana geldi.

Dünya genelinde 1980’den bu yana 6 kat artış gösteren sıcaklıkların endişe verici olduğuna işaret eden WMO, deniz yüzeyi sıcaklıklarının mayıs, haziran ve temmuzda rekor seviyeye ulaştığını, sıcak hava dalgası nedeniyle bazı ülkelerde ulusal sıcaklık rekorlarının kırıldığını ve kırılmaya devam edeceğini belirtti.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Dünya, Rekor Sıcaklıklarla Kavruluyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir