Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe Beyaza Büründü!

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'de etkili olan kar yağışının ardından kartpostallık görüntüler oluştu.

featured

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’de etkili olan kar yağışının ardından kartpostallık görüntüler oluştu.

12 bin yıllık geçmişiyle “tarihin sıfır noktası” olarak nitelendirilen Göbeklitepe’de ise sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından kartpostallık görüntüler oluştu. Fotoğraf sanatçısı Murat Ayneli, bu anları fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi.

Yurt genelinde beklenen kar yağışı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa ve çevre illeri de kar, tipi ve buzlanmaya karşı uyarmıştı. Bugun etkili olacak olan kar yağışı, cumartesi gece saatlerinden sonra yavaş yavaş etkisini kaybedecek.

gobeklitepe kar altinda 2

Bugün hava çok soğuk ve sıcaklıklar 0 derecenin altında hissedilecek. 

Güneydoğu’da Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman, Mardin, Diyarbakır, Batman ve Kilis’te şiddetli rüzgarların, kar yağışını tipiye çevireceğine yönelik uyarı da bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

Ülkenin hemen hemen 4’te 3’ünü kaplayacak beyaz örtü, Güneydoğu’yu da etkisi altına aldı.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe Beyaza Büründü!

Yorumlar kapalı.