Erbakan: Asgari Ücret 15 Bin Lira Seviyesinde Olmalı!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Şu anda da yine asgari ücretin 15 bin lira seviyesinde olması gerektiğini ifade ediyoruz. Tabii işverenlere de devletin ayrıca destek olması lazım." dedi.

featured

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Şu anda da yine asgari ücretin 15 bin lira seviyesinde olması gerektiğini ifade ediyoruz. Tabii işverenlere de devletin ayrıca destek olması lazım.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Sultangazi ilçesinde düzenlenen bir programda yerel basın ve STK temsilcileriyle bir araya gelerek şu açıklamalarda bulundu:

“Şu anda da yine asgari ücretin 15 bin lira seviyesinde olması gerektiğini ifade ediyoruz. Tabii işverenlere de devletin ayrıca destek olması lazım.”

Erbakan, partisinin 5 milletvekili çıkardığını belirtirken, Sultangazi ilçesinden yaklaşık yüzde 6 oy alarak Türkiye geneli ve İstanbul ortalamasını ikiye katladıklarını söyledi. Yaklaşık 20 bin oy aldıklarını dile getiren Erbakan, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın “Manevi kalkınma olmadan tek başına maddi kalkınma bir işe yaramaz” şeklindeki sözlerini anımsattı.

Erbakan, partisi olarak öncelikle ahlak ve maneviyat anlayışının temsilcisi olmayı hedeflediklerini vurguladı. Ayrıca borç, faiz, zam, vergi gibi ekonomik konularda üretim, istihdam ve ihracata dayalı bir ekonomi modelini destekleyeceklerini belirtti.

Asgari ücret konusunda ise Erbakan, asgari ücretin 14 bin 750 lira olması gerektiğini ifade ettiklerini söyledi. Ayrıca şu anda da asgari ücretin 15 bin lira seviyesinde olması gerektiğini vurgulayan Erbakan, işverenlere de devletin ek destek sağlaması gerektiğini dile getirdi.

Erbakan, vergilerle ilgili düzenlemeler yapılması gerektiğini belirterek, enerji kullanımından vergi alınmaması, teşviklerle faizsiz uygun ödemeli krediler hatta geri ödemesiz hibelerle işverenleri, sanayicileri ve üreticileri desteklemenin önemine değindi. Aynı zamanda milyonlarca asgari ücretlinin insan onuruna yakışır bir yaşam sürdürebilmesi için bu maaşın verilmesi gerektiğine inandıklarını ifade etti. Erbakan, bu düzenlemelerin gerçekleşmesi durumunda 8 milyon asgari ücretli adına memnun olacaklarını dile getirdi.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Erbakan: Asgari Ücret 15 Bin Lira Seviyesinde Olmalı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir