Erdoğan, “Enflasyonu Tek Haneli Rakamlara Düşüreceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu. Enflasyonun tekrar tek haneli rakamlara düşürüleceğini belirten Erdoğan, "Yeni ekonomi kadromuzun birinci önceliğini bu meselenin çözümü oluşturuyor" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde konuştu. Enflasyonun tekrar tek haneli rakamlara düşürüleceğini belirten Erdoğan, “Yeni ekonomi kadromuzun birinci önceliğini bu meselenin çözümü oluşturuyor” dedi.

Erdoğan, “Bir süredir tüm dünya ile birlikte bizim de başımızı ağrıtan enflasyon meselesini tekrar tek haneli rakamlara düşüreceğiz. Seçim belirsizliğinin de ortadan kalkmasıyla artık bu konuda elimiz daha güçlü. Yeni ekonomi kadromuzun da birinci önceliğini bu meselenin çözümü oluşturuyor.

Dış ticarette en büyük sıkıntımız olan enerji yükünü; Karadeniz gazı, Gabar petrolü, Akkuyu Nükleer Santrali ve yenilenebilir kaynaklarla asgariye indireceğiz.” dedi.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Erdoğan, “Enflasyonu Tek Haneli Rakamlara Düşüreceğiz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir