‘Eyyüp Nebi Sabır Evleri’ İnanç Turizmine Katkı Sağlayacak

Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra dünyanın dördüncü inanç merkezi olarak kabul edilen Şanlıurfa’da, hayata geçirdiği ‘Eyyüp Nebi Sabır Evleri’ düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

featured

Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra dünyanın dördüncü inanç merkezi olarak kabul edilen Şanlıurfa’da, hayata geçirdiği ‘Eyyüp Nebi Sabır Evleri’ düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Hazreti Eyyüp Peygamber ile eşi Rahime Hatun ve Elyasa Peygamber’in kabrinin de bulunduğu Viranşehir ilçesinin Eyüp Nebi Mahallesi’nde konaklama ihtiyacının giderilmesi için ‘Eyyüp Nebi Sabır Evleri’ hizmete sunuldu.

45 bin metrekare alan üzerinde Eyyüp Nebi Cami ve Külliyesi, konaklama yerleri, aşevi, kütüphane, otopark ve çocuk oyun alanlarının yer aldığı 86 “sabır evi”, öncelikli olarak yaşlı, dezavantajlı ve engelli vatandaşlara hizmet verecek.

Beyazgül, Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra en önemli inanç merkezlerinden biri olan Şanlıurfa’da 2023 İslam Dünyası Turizm Başkenti hazırlıklarının devam ettiğini belirtti.

‘Eyyüp Nebi Sabır Evleri’ İnanç Turizmine Katkı Sağlayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!