Facebook ve Instagram’da Reklamsız Abonelik Dönemi Başlayacak!

Meta, Avrupa Birliği'nde yaşayan kullanıcıları için reklamsız bir abonelik sistemi getirmeyi düşünüyor. Böylelikle abone olan kullancılar Facebook ve Instagram üzerinde reklamlarla karşılaşmadan uygulamayı kullanabilecek.

featured

Meta, Avrupa Birliği’nde yaşayan kullanıcıları için reklamsız bir abonelik sistemi getirmeyi düşünüyor. Böylelikle abone olan kullancılar Facebook ve Instagram üzerinde reklamlarla karşılaşmadan uygulamayı kullanabilecek.

Meta, Avrupa Birliği’nde (AB) ikamet eden kullanıcılar için reklam içermeyen ücretli Facebook ve Instagram aboneliklerini getirmeyi düşünüyor.

Abonelikler için ödeme yapanların reklamları görmeyeceği, Meta’nın da AB’de uygulamaların reklamlı ücretsiz sürümlerini sunmaya devam edeceği belirtildi.

Öte yandan olası hamlenin Meta’nın gizlilik endişeleri ve AB’den gelen diğer incelemelerle mücadele etmesine yardımcı olabileceği, çünkü kullanıcılara şirketin insanların verilerini analiz etmeye dayanan reklam tabanlı hizmetlerine bir alternatif sunacağı kaydedildi.

Sosyal medya devi, AB antitröst düzenleyicilerinin hedefindeydi ve Temmuz ayında, kullanıcıların verilerini izinsiz toplamasını yasaklayan 2019 tarihli bir Alman kanununa karşı verdiği mücadeleyi kaybetti.

Öte yandan uygulamaların ücretli abonelik fiyatlarının ise ne kadar olacağı henüz belli değil.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Facebook ve Instagram’da Reklamsız Abonelik Dönemi Başlayacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir