“Gemiyi Limana Sağlam Götürmek Kaptanın Görevidir”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçim sonrası partisinin ilk grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP lideri, "Kemal Kılıçdaroğlu bu büyük mücadelenin sadece bir neferidir. Gemiyi limana sağlam götürmek yine kaptanın görevidir. Kaptan olarak gemiyi sağlam olarak limana götüreceğimi herkesin bilmesini isterim" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçim sonrası partisinin ilk grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP lideri, “Kemal Kılıçdaroğlu bu büyük mücadelenin sadece bir neferidir. Gemiyi limana sağlam götürmek yine kaptanın görevidir. Kaptan olarak gemiyi sağlam olarak limana götüreceğimi herkesin bilmesini isterim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bu bizim ilk grup toplantımız. Yemin törenini gerçekleştirdik. Ama bu seçim döneminde demokrasi konusundaki kaygılarımızı haklı çıkartan gelişmeler oldu. Bir milletvekilimiz mazbatayı aldığı andan şu ana kadar hala tutuklu. Biz nerede bir haksızlık varsa o haksızlığın giderilmesi için çalışırız. Keşke böyle bir konuşmayı hiç yapmasaydım. Kendisi mahkum edilmedi ki ama hükümlü kabul ediliyor. Bunlar doğru değil. Bizden olsun olmasın bir kişi haksızlığa uğruyorsa onun yanında olmak hepimizin ortak görevidir.

Bir seçim dönemini geçirdik artısıyla eksisiyle. Yolu doğru olanın yükü ağır olur diye güzel bir atasözümüz var. Bizim yükümüz sadece bizim yükümüz değil. 85 milyonun yükünü çeken bir partiyiz. Her zaman ve her yerde haksızlığa uğrayanların yanında olduk. Biz kendisini kimsesiz hissedenlerin yanında olduk. Çünkü biz erdemden yanayız. Aksi halde bu ülkeye demokrasi getiremeyiz.

Bir değişim yapacaktık ama beklediğimizi alamadık. Arkasından tabi ki eleştiri gelecekti ama bu eleştirileri yaparken ön yargıyla yaklaşanlar oldu. Ayrıca kalemini satan ve kendisini bir anlamda savcı yerine koyan gazetecileri sorgulamak benim görevim.

Kemal Kılıçdaroğlu bu büyük mücadelenin sadece bir neferidir. Gemiyi limana sağlam götürmek yine kaptanın görevidir. Kaptan olarak gemiyi sağlam olarak limana götüreceğimi herkesin bilmesini isterim. CHP‘nin değerlerini her zaman korudum. Sıradan bir üyesi olarak da her zaman korumaya devam edeceğim. Yenilenmenin ve değişimin önünü sonuna kadar açacağım. Bireysel beklentilerden arınmak zorundayız. Bütün bu mücadelenin sonunda mutlaka kazanacağız.”

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
“Gemiyi Limana Sağlam Götürmek Kaptanın Görevidir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir