Gözler Merkez Bankasının Faiz Kararına Çevrildi!

Küresel piyasalar, ABD'de bilanço sezonunda şirketlerin finansal sonuçlarından alınan karmaşık sinyallerle yön arayışını sürdürüyor. Bugün ise yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizi kararı, yatırımcıların odağında bulunuyor.

featured

Küresel piyasalar, ABD’de bilanço sezonunda şirketlerin finansal sonuçlarından alınan karmaşık sinyallerle yön arayışını sürdürüyor. Bugün ise yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizi kararı, yatırımcıların odağında bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, temmuz ayı faiz kararını bugün saat 14.00’te açıklayacak.

Toplantıya yönelik beklenti anketi, 20 ekonomistin katılımıyla yapıldı. Anket sonuçlarına göre, politika faizindeki değişiklik beklentilerinin medyanı 500 baz puan artırım yönünde oldu.

Ekonomistler, politika faizinde 250 ila 650 baz puanlık bir artış bekliyorlar. Bu beklentilere göre, politika faizinin yüzde 17,5 ile yüzde 21,5 arasında, yıl sonunda ise yüzde 25 ile 50 arasında olması bekleniyor.

Yatırımcılar, bu kararın piyasalar üzerindeki etkisini ve para politikasının şekillenmesini yakından takip ediyor. Aynı zamanda, küresel piyasalardaki belirsizlikler de göz önünde bulundurularak yatırım stratejilerini güncellemeye çalışıyorlar.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Gözler Merkez Bankasının Faiz Kararına Çevrildi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir