Gram Altında Rekor Üstüne Rekor!

Altın, küresel ekonominin 2023'te yavaşlayacağına dair açıklamalarda yükseldi. Spot altın 1840 dolar civarında işlem görürken gram altın ise 1109 TL rekoruyla başladığı işlem gününde 1113 TL ile rekor tazeleyerek yükselişini sürdürüyor.

featured

Altın, küresel ekonominin 2023’te yavaşlayacağına dair açıklamalarda yükseldi. Spot altın 1840 dolar civarında işlem görürken gram altın ise 1109 TL rekoruyla başladığı işlem gününde 1113 TL ile rekor tazeleyerek yükselişini sürdürüyor.

Altın, yeni yılın ilk işlem gününde küresel ekonominin 2023’te yavaşlamaya devam edeceğine dair artan endişeler arasında yatırımcıların güvenli liman olarak değerli metale yönelmesiyle yükseldi.

Spot altın piyasalarda 1840 dolardan işlem görüyor. Gram altın ise 1109 TL ile rekor kırarak girdiği işlem gününde rekor tazeleyerek 1113 TL’den alıcı buluyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) İdari Direktörü Kristalina Georgieva Pazartesi günü yaptığı açıklamada, küresel ekonominin “geride bıraktığımız yıldan daha zorlu bir yıl” ile karşı karşıya olduğu konusunda uyardı. IMF’nin başındaki isim ABD, AB ve Çin’in aynı anda yavaşlaması nedeniyle dünya ekonomisinin üçte birinin resesyona girmesinin beklendiğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi Üyesi Joachim Nagel, yükselen fiyat beklentilerini frenlemek ve enflasyonu bankanın yüzde 2’lik hedefine döndürmek için ek önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Bloomberg HT

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Gram Altında Rekor Üstüne Rekor!

Yorumlar kapalı.