Haliliye Ağız ve Diş Hastanesinde Hasta Kabulü Başladı!

Haliliye ilçesi Devteşti Mahallesi'nde bulunan Haliliye Belediyesi'ne ait çok amaçlı bina, Sağlık Bakanlığı'na devredilmişti. Yapılan tadilat ve teknik donanımların tamamlanmasıyla hastaneye dönüştürülen bina bugün itibariyle hasta kabulüne başladı.

featured

Haliliye ilçesi Devteşti Mahallesi’nde bulunan Haliliye Belediyesi’ne ait çok amaçlı bina, Sağlık Bakanlığı’na devredilmişti. Yapılan tadilat ve teknik donanımların tamamlanmasıyla hastaneye dönüştürülen bina bugün itibariyle hasta kabulüne başladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, Sağlık Hizmetleri Planlama Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Yusuf YAVUZ ve Hizmet Başkanları ile birlikte Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulundular.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz şunları belirtti:

Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 65 ünit kapasitesiyle bugün itibariyle hasta kabulüne başladı. Bu açılışla birlikte Türkiye’de iki adet Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine sahip dördüncü şehir olmuş olduk.

Bu, ilimiz için büyük bir kazanım, çünkü bu tür hastanelerde ameliyathane ortamında cerrahi işlemlerin yapıldığı, diş yandal uzmanlarının görev alacağı ve hastaların yatırıldığı bir hastane olacak. Ayrıca, ilimizdeki diğer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri arasında en büyüğü olarak hizmet verecektir. Hastanemiz toplamda 50 ünit ve 5 yatak kapasitelidir. Bakanlığımız tarafından Haliliye ilçemizde bulunan semt polikliniğinin bu hastaneye bağlanmasıyla 65 ünit ve 5 yatak kapasitesine sahip bir hastane olarak hizmet verecektir. Haliliye halkına ve Devteşti halkına hayırlı olsun.” dedi.

1
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
2
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Haliliye Ağız ve Diş Hastanesinde Hasta Kabulü Başladı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir