Kabine Bugün Toplanacak: Gündem Ekonomi!

Bugün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak. Toplantının öncelikli gündemi ekonomi olacak ve asgari ücrete yapılacak ara zam ile deprem bölgesine yönelik çalışmalar ele alınması bekleniyor.

featured

Bugün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak. Toplantının öncelikli gündemi ekonomi olacak ve asgari ücrete yapılacak ara zam ile deprem bölgesine yönelik çalışmalar ele alınması bekleniyor.

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de bir araya gelecek. Yeni kabine üyeleri ikinci kez toplanacak ve iç ve dış siyasette yaşanan gelişmeler kabine toplantısında değerlendirilecek.

Toplantıda, ekonomideki gelişmeler öncelikli olarak ele alınacak. Enflasyonla mücadele ve fahiş fiyatlarla ilgili adımlar tartışılacak. Ayrıca asgari ücrete yapılacak ara zam konusu da toplantıda ele alınması bekleniyor.

Depremden etkilenen 11 ilde afet konutlarının inşası devam ediyor. Toplamda 650 bin deprem konutunun yapılması hedefleniyor. Depremzedelere konutların planlanandan daha erken teslim edilmesi için farklı stratejiler üzerinde duruluyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın hazırladığı çalışma da toplantıda değerlendirilecek.

Terörle mücadele ve dış politikadaki gelişmeler de kabinenin gündeminde olacak.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Kabine Bugün Toplanacak: Gündem Ekonomi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir