Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Büyükşehir’e Talip Oldu!

Gaziantep'te bir dizi temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine verilmesi halinde çiftçilere 2 yıl boyunca elektriği bedava vereceklerini söyledi.

featured

Gaziantep’te bir dizi temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine verilmesi halinde çiftçilere 2 yıl boyunca elektriği bedava vereceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, Gaziantep Sanayi Odası ziyaretindeki konuşmasında, iktidar olduklarında öngörülen bütün demokratik standartları Türkiye’ye getireceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Şanlıurfa’ya gittim, çiftçiler elektrikten şikayet ediyorlardı, onlara söyledim. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize verin göreceksiniz, çiftçiye en geç 2 yıl içerisinde elektriği bedava vereceğiz. Allah’ın güneşi bedava, parayla üretiliyor. Uluslararası kredi 0 faizli ve uzun dönem kredi veriyor sana, sırf bu yatırımı yap diye. 2,5 milyon dönüm taşlık arazi var. Kurarsınız GES’i, çiftçiye elektriği bedava verirsiniz, artan elektriği satıyorsunuz, bir de çiftçi oradan para kazanıyor. Kömür getirseniz dolarla, petrol alırsanız dolarla, doğal gaz gelir dolarla, ya Allah’ın güneşi bedava kardeşim, neden yapmıyoruz, hangi gerekçeyle yapmıyoruz? Çünkü lobiler bu işte.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Büyükşehir’e Talip Oldu!

Yorumlar kapalı.