Kılıçdaroğlu’ndan Öğretmenlere Seçim Vaadi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Öğretmenlere sesleniyorum; öğretmen kariyer sınavına girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte buluruz" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından öğretmenlerin durumuyla ilgili açıklama yaptı.

“Bu Sınava Girmeyin”

‘Kariyer sınavı’ konusunda tepkisini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Öğretmen kariyer sınavı rencide edici olduğu için daha makul bir çözüm bulmak üzere çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz” dedi.

İktidara “Bu İşi Makul Bir Şekilde Çözelim” Çağrısında Bulunmuştu

Kılıçdaroğlu, öğretmenlere kariyer sınavı uygulamasına tepki göstererek, “Ömrünün yarısını evlatlarımızı yetiştirmeye adamış öğretmenlerimizi bile kariyer sınavına tabi tutmak istiyorlar. Bu onur kırıcı bir davranış. İktidarı öğretmen ve öğretme üzerinden eleştirmek istemiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İktidara seslenen Kılıçdaroğlu, “Çağrımdır, gelin birlikte bu işi daha makul bir şekilde çözelim. En değerlilerimizi kariyer sınavları ile rencide etmeyelim. Uzman ve başöğretmen ilan etmenin yolu çoktur” demişti.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Kılıçdaroğlu’ndan Öğretmenlere Seçim Vaadi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir