Kuduz Tedavisi Gören Çocuk Hayatını Kaybetti!

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde kuduz bir köpek tarafından ısırılan ve 21 Ekim'den bu yana Ankara'da, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi gören 10 yaşındaki Mustafa Erçetin hayatını kaybetti

featured

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde kuduz bir köpek tarafından ısırılan ve 21 Ekim’den bu yana Ankara’da, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören 10 yaşındaki Mustafa Erçetin hayatını kaybetti.

Kuduz tanısıyla Ankara’da tedaviye alınan 10 yaşındaki Mustafa Erçetin, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşam savaşını kaybetti.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi Göldüzü köyünde yaşayan, beş kardeşin ikincisi olan ve 12 Eylül’den sonra kuduz bir köpek tarafından ısırılan Mustafa Erçetin, olaydan bir ay sonra Adilcevaz’da ailesi tarafından doktora götürülmüştü.

Kolundaki kaşıntı nedeniyle annesi tarafından hastaneye götürülen küçük Mustafa’nın yapılan tetkiklerin ardından kuduz olduğu belirlenmiş; Ankara’ya sevk edilmişti.

21 EKİM’DE TEDAVİYE ALINMIŞTI

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildiğinde su korkusu, kaslarda kasılma ve saldırganlık gibi belirtiler gösteren küçük çocuk o gün kendisine zarar vermemesi için uyutulmuştu.

KUDUZ VİRÜSÜ BEYİN VE OMİRİLİĞE SIÇRAMIŞ

Tedavi süreci yoğun bakımda devam eden çocuğun beyin ve sinir sistemine kuduz virüsünün ulaştığı bilgisi verilmiş; yoğun bakımda uyutularak ağrı kesici ilaçlarla tedavi uygulanmıştı.

Kaynak: HT

Kuduz Tedavisi Gören Çocuk Hayatını Kaybetti!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!