Kurbanda Kaçak Kıyma Çekenlere 60 Bin TL Ceza!

Kurban Bayramı'nda sokak aralarında kıyma çekenleri sert bir dille uyaran Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, “Bazı kişiler yol kenarına paslı bir makine koyuyor, sadece kıyma çekiyor. Ben gittim berberde yakaladım. Öyle şey mi olur. Bunun cezası 60 bin TL. Tüm birimlerle iletişim halindeyiz” dedi.

featured

Kurban Bayramı’nda sokak aralarında kıyma çekenleri sert bir dille uyaran Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, “Bazı kişiler yol kenarına paslı bir makine koyuyor, sadece kıyma çekiyor. Ben gittim berberde yakaladım. Öyle şey mi olur. Bunun cezası 60 bin TL. Tüm birimlerle iletişim halindeyiz” dedi.

Kurban Bayramı’na yönelik hazırlıklar devam ederken, Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, bu yıl 1 kilo kıymanın 10 TL’den çekileceğini de açıkladı.

Sokak aralarında usulsüz kıyma çekenlere de uyarılarda bulunan Yardımcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sokak araları, berber, petrol istasyonları gibi yerlerde kıyma çekildiği tespit edilirse cezası 60 bin TL’dir. Bizim için önemli olan insan sağlıdır. Bazı kişiler yol kenarına paslı bir makine koyuyor, sadece kıyma çekiyor. O zaman karkas eti tamamen parçalasın. Ben gittim berberde yakaladım. Öyle şey mi olur. Petrol istasyonunda onca araç yakıt alıyor, o orada kıyma çekiyor. Bunun için tüm kurumlarla gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik.” dedi.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Kurbanda Kaçak Kıyma Çekenlere 60 Bin TL Ceza!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir