Kurbanlık Alacaklara “Küpe” ve “Pasaport” Uyarısı!

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, "Vatandaşlar, kurbanlık hayvan alırken Tarım ve Orman Bakanlığının Hayvan Kayıt Sistemi olan TÜRKVET mobil uygulamasından küpe numarası, ırk, yaş ve cinsiyet gibi bilgileri kontrol edebilir." dedi.

featured

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, “Vatandaşlar, kurbanlık hayvan alırken Tarım ve Orman Bakanlığının Hayvan Kayıt Sistemi olan TÜRKVET mobil uygulamasından küpe numarası, ırk, yaş ve cinsiyet gibi bilgileri kontrol edebilir.” dedi.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, hayvanların kulak küpelerinin tam olmasına, büyükbaş hayvanların pasaport ve veteriner sağlık raporuna, küçükbaş hayvanların ise nakil belgesi ve veteriner sağlık raporuna sahip olmasının önemli olduğunu belirtti. Kurbanlık hayvan alırken vatandaşların, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın TÜRKVET mobil uygulamasını kullanarak küpe numarası, ırk, yaş ve cinsiyet gibi bilgileri kontrol edebileceğini ifade etti.

Ayrıca, sağlıklı hayvanların seçilmesi gerektiğini vurgulayan Çelik, kurbanlık özelliklerini açıkladı ve gebe veya damızlık vasfı taşıyan dişi hayvanların kurban edilmesinin yasak olduğunu hatırlattı.

Hayvan varlığının devamı için öncelikli olarak erkek hayvanların veya damızlık vasfı taşımayan dişi hayvanların tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Kurbanlık Alacaklara “Küpe” ve “Pasaport” Uyarısı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir