Küresel Piyasalarda Gözler Fed’e Çevrildi!

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugün açıklayacağı para politikası kararları öncesi karışık bir seyir izlerken, Fed Başkanı Powell'ın toplantı sonrası yapacağı açıklamalardan alınacak sinyaller yatırımcıların odağına yerleşti.

featured

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bugün açıklayacağı para politikası kararları öncesi karışık bir seyir izlerken, Fed Başkanı Powell’ın toplantı sonrası yapacağı açıklamalardan alınacak sinyaller yatırımcıların odağına yerleşti.

Temmuz ayı FED faiz kararı toplantısı için piyasaların tedirgin bekleyişi sürüyor. Dolar, altın, borsa ve kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen FED faiz kararı öncesinde birçok yatırımcı güvenli limana çekilmeyi tercih ediyor. FED para politikasında yaşanan belirsizlik nedeniyle faiz kararının ne yönde olacağı merak ediliyor.

ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı toplantı takvimi belli oldu. Buna göre; FED faiz kararı toplantısı 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak ve 26 Temmuz akşamı saat 21.00’da kritik faiz kararı açıklanacak. Yatırımcılar, bu tarih ve saatte FED’in alacağı karara odaklanmış durumda.

Özellikle küresel ekonomik belirsizliklerin yaşandığı bu dönemde faiz kararı, piyasalarda önemli etkilere neden olabilir. Yatırımcılar, FED’in faiz politikasına yönelik açıklamaları ve geleceğe dair işaretleri yakından izleyerek, yatırım stratejilerini güncelleyebilirler.”

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Küresel Piyasalarda Gözler Fed’e Çevrildi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir