Netflix’ten Şifre Paylaşımı Engellemede İlk Adım Geldi!

Netflix, aboneleri için yeni bir özellik kullanıma sundu. "Erişim ve Cihazları Yönet" isimli bu özellik, bir hesabın açıldığı tüm cihazların listesini sunuyor. Kullanıcılar, hesaplarının açık olduğu herhangi bir cihaza erişimleri olmasa bile o cihazdaki oturumlarını kapatabilecekler.

featured

Netflix, aboneleri için yeni bir özellik kullanıma sundu. “Erişim ve Cihazları Yönet” isimli bu özellik, bir hesabın açıldığı tüm cihazların listesini sunuyor. Kullanıcılar, hesaplarının açık olduğu herhangi bir cihaza erişimleri olmasa bile o cihazdaki oturumlarını kapatabilecekler.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformları arasında yer alan Netflix, uzunca bir süredir hesap paylaşımı sisteminin engellenmesiyle gündemde. Bilindiği üzere mevcut durumda birkaç kişi bir araya gelip, tek bir Netflix hesabını ortak olarak kullanabiliyor.

Netflix ise bunu istemiyor ve 2023 yılı itibarıyla şifre paylaşımını engelleyecek. Yaşanan son gelişmeler ise Netflix’in bu konudaki çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini gözler önüne seriyor.

Resmi internet sitesinde bir gönderi yayınlayan Netflix, “Erişim ve Cihazları Yönet” isimli yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu açıkladı. Netflix’in açıklamasına göre bu özellik, bir kullanıcının sahip olduğu hesabın açık olduğu tüm cihazları görmesini ve kontrol etmesini sağlayacak. Bu sayede bilinmeyen veya istenmeyen bir cihazdan çıkış yapmak da mümkün olacak. 

Kaynak: WEBTEKNO

Netflix’ten Şifre Paylaşımı Engellemede İlk Adım Geldi!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!