PKK Tarafından Kaçırılan Evlatlarını 5 Yıl Sonra Gördüler!

Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen Pençe-Kilit Operasyonu'nda mağarada teslim olan "Karker" kod adlı terörist Y.M, terör örgütü tarafından Suriye'de kaçırılmasından 5 yıl sonra ailesiyle görüntülü görüşme imkanı buldu.

featured

Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen Pençe-Kilit Operasyonu’nda mağarada teslim olan “Karker” kod adlı terörist Y.M, terör örgütü tarafından Suriye’de kaçırılmasından 5 yıl sonra ailesiyle görüntülü görüşme imkanı buldu.

Suriye’nin Afrin bölgesinde yaşayan baba H.M. ve ailesi, 2017 yılında inşaatta çalışmak üzere evden ayrılan oğulları Y.M’den haber alamayınca araştırma yaptı.

Y.M’nin terör örgütü PKK/YPG tarafından kaçırıldığını öğrenen ve çocuklarına kavuşmak isteyen aile, örgütün tehditlerine maruz kaldı. Yaşadıkları zorluklar nedeniyle Türkiye’ye sığınan aile, 2018 yılında telefonla kendilerine ulaşan Y.M’den “PKK‘nın elindeyim, yerimi söylemeye ve gelmeye korkuyorum. Beni ‘Aileni öldürürüz.’ diye tehdit ediyorlar.” sözlerini duyduktan sonra bir daha haber alamadı.

– Evinden 732 kilometre uzaktaki PKK kamplarına götürüldü

Kaçırdığı gençleri ve çocukları mümkün olduğu kadar ailesinden uzaklaştırıp hem örgüt içindeki çözülmeyi hem de örgütten kaçmak isteyenlerin ailelerine ulaşmasını engellemeye çalışan terör örgütünün, Y.M’yi de 732 kilometre uzağa götürdüğü tespit edildi.

Y.M’nin 5 yıllık süreçte Suriye‘nin kuzeyindeki Afrin’de bulunan evinden 732 kilometre uzakta yer alan, Irak’ın kuzeyindeki PKK kamplarına götürüldüğü ortaya çıktı.

– Aile fertleriyle görüştürüldü

Askeri yetkililer, Y.M’nin babası H.M’ye çocuklarının sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Yapılan hazırlıklar sonrasında baba H.M, üvey anne E.Ö. ile aile fertleri, 5 yıldır görmedikleri Y.M. ile telefonda görüntülü konuştu.

Terör örgütünün içerisinde yer aldığı sürede çok pişmanlık yaşadığını belirten Y.M, sürekli Türkiye Cumhuriyeti devletine teslim olmayı düşündüğünü ancak kaçma girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi.

PKK Tarafından Kaçırılan Evlatlarını 5 Yıl Sonra Gördüler!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!