Şanlıurfa’da Acil Servis Çalışanına Saldırı!

Şanlıurfa'da bulunan özel bir hastanede, acil serviste görevli bir doktor, bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldı. Saldırı olayı Şanlıurfa Tabip Odası tarafından tepkiyle karşılandı.

featured

Şanlıurfa’da bulunan özel bir hastanede, acil serviste görevli bir doktor, bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldı. Saldırı olayı Şanlıurfa Tabip Odası tarafından tepkiyle karşılandı.

Şanlıurfa’da bir sağlık çalışanı daha saldırıya uğradı. Özel bir hastanenin acil servisinde görevli bir doktor, bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiziksel şiddet eylemlerine maruz kaldı. Saldırıya uğrayan doktor, beyaz kod vererek saldırgan hakkında şikayette bulundu.

sanliurfa

Şanlıurfa Tabip Odası, sosyal medya hesabından, “Dün gece Özel Metrolife Hastanesinde bir hasta yakını hastaneye girdiği anda, işlemlerinin yapılması esnasında sağlık çalışanlarına hakaretlerde bulunmaya başlamış sonrasında acilde çalışan meslektaşımıza yakınının muayene edilmesine rağmen sözel ve fiziksel şiddet uygulamıştır. Olay ile ilgili beyaz kod veren ve şikayetçi olan meslektaşımıza, adli muayenesinin yapılması ve ifade süreçlerinde yanında bulunarak destek olduk. Sağlık sisteminin her alanında şiddet artarak devam ediyor. Sağlık sistemi sağlık emekçilerini hedef göstermeye devam ediyor ve şiddete açık, güvensiz çalışma ortamları yaratmaktadır. Çağrımızı yineliyoruz. Artık yeter sağlıkta şiddete karşı etkin, caydırıcı yasaları yapmak için neyi bekliyorsunuz!” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak: GapTimes

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da Acil Servis Çalışanına Saldırı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir