Şanlıurfa’da Boğulma Vakalarına Karşı “Yüzme Eğitimi” Seferberliği!

Hava sıcaklığının zaman zaman 45 dereceye ulaştığı Şanlıurfa'da, boğulmaların önüne geçilmesi için kamu kurumları bünyesindeki havuzlar ücretsiz hizmet veriyor.

featured

Hava sıcaklığının zaman zaman 45 dereceye ulaştığı Şanlıurfa’da, boğulmaların önüne geçilmesi için kamu kurumları bünyesindeki havuzlar ücretsiz hizmet veriyor.

Çocuk ve gençlerin sıcak geçen yaz günlerinde Fırat Nehri, Atatürk Barajı göleti ve tarımsal sulama için kullanılan sulama kanallarına girmemesi için çeşitli uyarılar yapılıyor.

Kentte Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki açık, kapalı ve seyyar 51 havuz da ücretsiz hizmet veriyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kentte hava sıcaklığının yaz döneminde yüksek seyrettiğini, yaz başından itibaren belediye bünyesindeki 16 havuzun aktif olarak hizmet verdiğini belirtti.

Sezon başında çocuk ve gençlere tehlikeli yerlerde serinlememeleri için uyarılarda bulunduklarını anlatan Beyazgül, “16 havuzumuzu gençlerimizin, çocuklarımızın ihtiyacı için hazır ettik. Burada cankurtaranlarımız, güvenlik elemanlarımız var. Havuzlardan günde 40 bin çocuğumuz, gencimiz yararlanıyor.” dedi.

Yüzme antrenörü Mehmet Akyol da çocuk ve gençlere eğitim verdiklerini ifade ederek, bu derslerin dışında yetenekli çocukları yüzme takımına alıp performans grubu oluşturduklarını, müsabakalara da katıldıklarını belirtti.

Akyol, “Çocuklarımızı kanallara değil Gençlik Spor Bakanlığımızın yüzme havuzlarına bekliyoruz.” çağrısında bulundu.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da Boğulma Vakalarına Karşı “Yüzme Eğitimi” Seferberliği!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir