Şanlıurfa’da DEDAŞ Çalışanları İş Bırakma Eylemi Başlattı!

Şanlıurfa, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Siirt ve Batman'da görev yapan DEDAŞ personelleri eş zamanlı olarak iş bırakma eylemi başlattı.

featured

Şanlıurfa, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Siirt ve Batman’da görev yapan DEDAŞ personelleri eş zamanlı olarak iş bırakma eylemi başlattı.

Son günlerde Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan elektrik kesintisi ile gündeme gelen Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi (DEDAŞ) çalışanları, adil bir çalışma ortamı talebiyle iş bırakma eylemi başlattı.

Şanlıurfa’daki DEDAŞ çalışanları, kurumun insan kaynaklarına yaptıkları başvurulara herhangi bir yanıt alamadıklarını belirterek daha adil bir çalışma ortamı talebinde bulundular. Uzun saatler boyunca ağır şartlar altında çalışmak zorunda kaldıklarını ve buna karşılık adil olmayan ücretler aldıklarını ifade ettiler.

Ayrıca, DEDAŞ bünyesinde çalışan işçilerin sendikaya üye olamamaları, ikramiye ve banka promosyonları gibi hak ihlalleriyle karşılaştıkları da dile getirildi. Bu nedenlerle, Şanlıurfa’da birçok bölgede işçiler iş bırakarak durumu protesto ettiler. DEDAŞ personelleri, haklarının bir an önce kendilerine tanınmasını talep etmektedir.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
1
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da DEDAŞ Çalışanları İş Bırakma Eylemi Başlattı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir