Şanlıurfa’da İçme Suyu İçin Beklenen Açıklama!

Şanlıurfa'da 15 Mart'ta etkili olan ve büyük bir felakete yol açan sağanak yağış sonrası içme suyu ile ilgili Büyükşehir'den açıklama yapılmış ve içilmemesi uyarısında bulunulmuştu. Bugün yapılan açıklama ile içme suyunun rahatlıkla içilebileceği bildirildi.

featured

Şanlıurfa’da 15 Mart’ta etkili olan ve büyük bir felakete yol açan sağanak yağış sonrası içme suyu ile ilgili Büyükşehir’den açıklama yapılmış ve içilmemesi uyarısında bulunulmuştu. Bugün yapılan açıklama ile içme suyunun rahatlıkla içilebileceği bildirildi.

Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketi sonrası Atatürk Barajı havzasındaki aşırı kirlilik nedeniyle kent merkezindeki 3 ilçeye geçici süre şebeke suyu verilmeyeceği duyurulmuş ve yoğun çalışmalar sonucunda suların şebekeye verildiği ama ilk suların içme suyu olarak kullanılmaması uyarısı yapılmıştı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşları rahatlatan açıklama geldi.

ŞUSKİ’nin yaptığı açıklamada;

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Laboratuvarlarının ve kurumumuzun uluslararası akredite laboratuvarının yaptığı analiz sonuçlarına göre 20 Mart 2023 tarihinden günümüze kadar merkez içme suyu arıtma tesisinden temin edilen suyun kesintisiz olarak içme suyu standartlarına uygun olarak arz edildiği tespit edilmiştir. Ayrıca merkez on dört (14) ana içme suyu depomuzdan çıkan suların ve merkez üç ilçe şebekemizden arz edilen suların genelinin temiz olduğu ve ‘İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik’ şartlarını sağladığı ve içme suyu olarak kullanılabilecek seviyede olduğu tespit edilmiştir.

Kamuoyunu saygıyla arz edilir.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
1
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da İçme Suyu İçin Beklenen Açıklama!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir