Şanlıurfa’da Milyonluk Proje Çürümeye Terk Edildi!

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, tam 7 yıldır çürümeye terk edilen Bozova Sulama Birliği'nin içler acısı halini gündeme taşıdı.

featured

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, tam 7 yıldır çürümeye terk edilen Bozova Sulama Birliği’nin içler acısı halini gündeme taşıdı.

Her hafta Cuma günü saat 11.11’de Şanlıurfa’nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan bu hafta ise tam 7 yıldır çürümeye terk edilen Bozova Sulama Birliği’nin içler acısı halini kamuoyu ile paylaştı.

emin ozaslan

Özaslan, Bozova’da uzun süredir atıl durumda olan sulama birliğini inceledikten sonra çiftçilerle görüşerek konuyu gündeme getirdi.

Sulama birliği projesinin başlangıçta umut verici olduğunu ancak sonra kapanıp terk edildiğini belirtti. Birlikteki ekipmanların çürümeye terk edildiğini ve çiftçilerin suya muhtaç durumda olduğunu dile getirdi. Ayrıca güneş enerjisi paneli projesinin hiç gerçekleştirilmediğini ve milyonlarca lira halkın parasının boşa harcandığını ifade etti.

Çiftçiler de mağduriyetlerini dile getirerek yardım çağrısında bulundular. HÜDA PAR yetkilileri ve Bozova Ziraat Odası Başkanı da konuyla ilgilendi ve atıl durumdaki sulama birliğinin tekrar hizmete alınması gerektiğini vurguladılar.

Özaslan, projeyle ilgili sorumluların hesap vermesi ve konunun çözülmesi gerektiğini belirtti.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da Milyonluk Proje Çürümeye Terk Edildi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir