Şanlıurfa’da Petrol Aramasında Yeni Gelişme!

Bugün, Resmi Gazete'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün "Petrol Hakkına Müteallik Kararı" yayımlandı.

featured

Bugün, Resmi Gazete’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün “Petrol Hakkına Müteallik Kararı” yayımlandı.

Şanlıurfa’da 5.014 hektarlık alanda petrol araması için 27.04.2022 tarihinde ruhsat talebinde bulunan Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama A.Ş.’nin talebi reddedildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda; “Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama A.Ş.’nin Şanlıurfa ilinde 5.014 hektarlık M42-a4 paftası için petrol arama ruhsatı verilmesine ilişkin müracaatı incelenmiş; 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 7 ve Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 9 ve 10’uncu maddeleri gereğince talebin reddine karar verilmiştir” denildi.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, bugün yayımlanan Resmi Gazete‘deki diğer 2 ilanında Kahramanmaraş, Gaziantep, Siirt ve Şırnak’ta petrol araması yapmak için başvuran firmaların da talepleri reddetti.

İLANIN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Şanlıurfa’da Petrol Aramasında Yeni Gelişme!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!