Şanlıurfa’da Sıcak Hava Etkisi Hissediliyor!

Şanlıurfa'da sıcak hava dalgası etkisini göstererek sıcaklık 40 dereceye ulaşıyor. Türkiye'nin en sıcak kentleri arasında yer alan Şanlıurfa'da, yüksek sıcaklık yaşamı olumsuz etkiliyor.

featured

Şanlıurfa’da sıcak hava dalgası etkisini göstererek sıcaklık 40 dereceye ulaşıyor. Türkiye’nin en sıcak kentleri arasında yer alan Şanlıurfa’da, yüksek sıcaklık yaşamı olumsuz etkiliyor.

Sıcaklıktan bunalan birçok kişi, serinlemek için gölgelik alanlara sığındı. Hava sıcaklığının 41 derece ve nem oranının yüzde 27 olduğu kentte, yerel halk serinlemek için tarihi Balıklıgöl çevresindeki parkları ve yeşil alanları tercih ediyor. Bazı çocuklar havuzlarda eğlenirken, diğerleri ise Balıklıgöl bölgesinden geçen küçük su kanallarında serinlemeye çalışıyor.

sanliurfa sicak hava 1

Sıcaklıktan bunalan bazı kişiler ise serinlemek için buzlu içeceklere yöneliyor.

Şanlıurfa Valiliği, “Sıcak hava dalgası nedeniyle özellikle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, günün en sıcak saatleri olan 11.00-16.00 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği” konusunda uyarıda bulundu.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da Sıcak Hava Etkisi Hissediliyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir