Şanlıurfa’da Tarihi Geçmiş Ürünlere El Konuldu!

Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin Zabıta ekipleri arasında birlikte çalışan ortak denetim ekibi oluşturuldu. Bu ekip, ilk denetimini Eyyübiye İlçesi'nde gerçekleştirdi ve son kullanma tarihi geçmiş birçok gıda ürününü ele geçirdi.

featured


Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin Zabıta ekipleri arasında birlikte çalışan ortak denetim ekibi oluşturuldu. Bu ekip, ilk denetimini Eyyübiye İlçesi’nde gerçekleştirdi ve son kullanma tarihi geçmiş birçok gıda ürününü ele geçirdi.

Büyükşehir, Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü Belediye Zabıta ekiplerinin bir araya geldiği bu ortak denetim ekibi, haftanın belirli günlerinde denetimler yapacak.

Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü İlçeleri’nin merkezlerinde dönüşümlü olarak gerçekleştirilecek denetimlerde iş yerleri tek tek kontrol edilecek. İşgal durumu, hijyen koşulları, fiyat etiketleri, gramaj uygunluğu, görüntü kirliliği, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı gibi konularda denetimler yapacak olan ortak denetim ekibi, kurallara uymayan işletmeler hakkında yasal işlem uygulayacak.

zabita 2

İlk denetimini Eyyübiye İlçesi’ne bağlı Eyyüp Peygamber Caddesi ve çevresinde bulunan Eyyüp Nebi, Osmanlı, Muradiye, Yenice ve Selçuklu mahallelerinde gerçekleştiren Zabıta ekipleri, denetledikleri 2 markette son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el koydu. Söz konusu ürünler arasında salamdan süte, makarnadan tereyağına, sodadan meyve sularına kadar çeşitli gıda ürünleri bulunmaktaydı.

Zabıta ekipleri, tarihi geçmiş ürünlere el koyarak bu ürünleri imha edilmesi için geri dönüşüm merkezine gönderdi. Ayrıca işletmecilere, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri satmaktan dolayı cezai işlem uygulandı.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da Tarihi Geçmiş Ürünlere El Konuldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir