Şanlıurfa’da Turizmciler Çifte Bayram Yaşayacak!

Güneydoğu'nun kültür ve gastronomi alanının önde gelen kentlerinden Şanlıurfa'da, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde turizm hareketliliği yaşanacak.

featured

Güneydoğu’nun kültür ve gastronomi alanının önde gelen kentlerinden Şanlıurfa’da, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde turizm hareketliliği yaşanacak.

Kültür ve inanç turizminin bir arada sunulduğu Şanlıurfa’da ise Hazreti İbrahim’in doğduğu ve ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen Balıklıgöl, “tarihin sıfır noktası” diye nitelendirilen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Göbeklitepe, Karahantepe, konik kubbeli evleriyle bilinen tarihi Harran ilçesi ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken Halfeti, misafirlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında geliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 9 günlük bayram tatilinin Şanlıurfa’yı ziyaret etmek isteyenler için bir fırsat olduğunu belirtti.

1 36

Beyazgül, Şanlıurfa’nın kültür ve gastronomi turizmi için mükemmel bir merkez olduğunu vurguladı. Şehrin tarihi sokaklarında gezip, geçmişi deneyimlemenin mümkün olduğunu ve sıra gecelerinde müzik dinlemenin keyifli olduğunu söyledi. Sıra gecesi ve çiğ köftenin Türkiye’de meşhur olduğunu ifade eden Beyazgül, tarihi bir mekanda müzik eşliğinde lezzetli yemekler denemek isteyenleri Şanlıurfa’ya davet etti.

4 1

Şanlıurfa’nın insanlık tarihinin başlangıcını anlamak için önemli bir merkez olduğunu belirten Beyazgül, insanların atalarının ve peygamberlerin nasıl yaşadığını görmek için Şanlıurfa’yı ziyaret etmeleri gerektiğini dile getirdi. Son olarak, tatilinizi Şanlıurfa’da geçirerek bu güzel şehirdeki buluşmaları deneyimlemenizi önerdi.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
1
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da Turizmciler Çifte Bayram Yaşayacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir