Şanlıurfa’da Yenidoğan Polikliniği Açıldı!

Harran Üniversitesi Hastanesi, yeni doğan bebeklerin hastalıklarında hızlı tanı ve tedavi sağlamak amacıyla son teknolojik cihazlarla hizmet veren Yenidoğan Polikliniği'ni açtı.

featured

Harran Üniversitesi Hastanesi, yeni doğan bebeklerin hastalıklarında hızlı tanı ve tedavi sağlamak amacıyla son teknolojik cihazlarla hizmet veren Yenidoğan Polikliniği’ni açtı.

Şanlıurfa en yüksek doğum oranına sahip olması nedeniyle, doğan bebekler, anneleriyle birlikte taburcu edildikten sonra takip için başka hastanelere sevk ediliyordu.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, göreve başladıktan sonra hastane içindeki doktor ve bölüm eksikliklerini gidermek amacıyla çalışmalarına bir yenisini ekledi. Şanlıurfa’da ilk ve tek olan Yenidoğan Polikliniği, bebeklerin aileleri mağdur olmasın, bebeklerin izlemi Şanlıurfa’da gerçekleştirilsin ve tüm sorunları yakından takip edilsin diye açıldı.

1 22

Uzman doktorlar ve özel eğitimli personel tarafından hizmet veren Yenidoğan Polikliniği, gebelik süresince ve doğum sırasında oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğa acil müdahale imkanı sağlayacak. Uzman ekip tarafından bebeklerin sağlığı değerlendirilirken, büyümeleri, beslenmeleri ve gelişimleri izlenecektir.

Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Yenidoğan Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Ebru Yücesoy Bağdiken, yenidoğan döneminde bebeğin sağlığının kontrol edilmesi için yeni doğan servisinin gerekliliğine vurgu yaparak, yenidoğan bebeklerin doğum sonrası ilk 28 gününde savunmasız olduğunu ve hastalıklara karşı duyarlı olduğunu belirtti. Bu nedenle, bebeklerin iyi beslenmeleri ve hastalıklardan korunmaları gerektiğini ve bu sürecin iyi ve yeterli bir uzmanlık gerektirdiğini ifade etti.

2 15

Dr. Öğr. Üyesi Bağdiken, Harran Üniversitesi Hastanesi’nde 2022 yılında bin 480 doğum gerçekleştiğini belirtti ve bazı bebeklerin solunum sıkıntısı, sarılık, düşük doğum ağırlığı, prematürite ve diğer nedenlerle yenidoğan yoğun bakım ünitesine yatırıldığını söyledi.

Yenidoğan Polikliniği, sağlıklı yenidoğanların izlemi yanı sıra Şanlıurfa içinde veya dışındaki özel veya devlet hastanelerinden taburcu edilen bebeklerin takibini de planlamaktadır.

1
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da Yenidoğan Polikliniği Açıldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir