Şanlıurfa’da Yüzlerce Ekiple Hasar Tespit Çalışması Yapılıyor!

 "Asrın felaketi" olarak nitelenen, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da yaklaşık 200 ekiple hasar tespit çalışması yürütülüyor.

featured

 “Asrın felaketi” olarak nitelenen, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa’da yaklaşık 200 ekiple hasar tespit çalışması yürütülüyor.

Vali Salih Ayhan, yaptığı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yaralarını hızla sarmaya çalıştıklarını söyledi.

Her alanda kapsamlı faaliyetlerin yürütüldüğünü belirten Ayhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve sayısı 200’ü yaklaşan ekiple kent genelinde hasar tespit çalışmasının mesai mefhumu gözetmeksizin sürdürüldüğünü bildirdi.

Fırsat buldukça hasar tespit çalışmalarını denetlediğini kaydeden Ayhan, şöyle devam etti:

“Her ekipte 2-3 kişi bulunuyor. Neredeyse bir kamusal yetkisi olan görevli bir de özel sektörden gelen kişiler var. Ekibimize destek olan bu işin uzmanı gönüllü arkadaşlarımız da yer alıyor. Şu an günde ortalama 50 bine yakın eve bakıyorlar. Şanlıurfa’da 373 bin binamız var. Hedefimiz bir hafta içerisinde hasar tespit çalışmasını tamamen bitirmekti. Hafta sonuna doğru bitireceğimize inanıyoruz. Hasarsız ve az hasarlılara vatandaşlarımız girebilir. Diğer orta ve ağır hasarlılar için vatandaşımız yetkililerin talimatına uygun hareket etmek zorundadır. Özellikle ağır hasarlılarda kesinlikle girilmemesini arzu ediyoruz. Vatandaşımızın bu doğrultuda hareket etmesi gerekiyor.” dedi.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’da Yüzlerce Ekiple Hasar Tespit Çalışması Yapılıyor!

Yorumlar kapalı.